e-mail: estera.j@seznam.cz

Některé situace se v životě opakují proto, aby je člověk viděl z různých úhlů pohledu, poučil se z nich a odcházel jako vítěz. Ester

Říjen 2008

Co pro vás mohu udělat?

29. října 2008 v 21:19 | Esty |  INFO
Zabývám se energetickými systémy, přírodním léčením, bylinkami a masážemi. Je to moje práce i koníček. Pro bližší info na pište e-mail :-)


Můžete mě kontaktovat: estera.j@seznam.cz


Vaše Esty


Jak mě navštívil anděl strážný

29. října 2008 v 21:02 | Esty |  OSOBNÍ ZKUŠENOSTI

Celý život co si pamatuji,tak jsem věděla, že existují andělé.....věděla jsem,že mě chrání, dávají mi znamení a zkrátka jsou všude kolem.......

S andílky jsem si povídala i když jsem mnohdy neslyšela odpověď.....

Jednou v noci se vše změnilo.......ten večer se mi špatně usínalo, nebylo mi dobře a přemýšlela jsem tak usilovně, že spánek se ne a ne dostavit.....když už bylo opravdu hodně pozdě, kolem třetí, začala jsem si povídat s andílky....prosila jsem je, aby mi pomohli spát.....

Najednou jsem věděla, že v pokoji nejsem sama.....byl tam,krásný vznešený anděl.....zářící postava v bílém rouchu se zlatými křídly....měl sepjaté ruce a díval se na mě...postupně otevíral ruce a směrem ke mně začal vysílat proud energie z míst kde je srdíčko....najednou jsem byla v té energii a má mysl se okamžitě uklidnila...usnula jsem..

Ráno....jsem měla výbornou náladu, čistou hlavu....nad ničím jsem nepřemýšlela, jen mě hřálo u srdce tohle setkání....v hlavě mi znělo jediné a to slovo ZECHIEL.....nevěděla jsem co to znamená, ale pak jsem zjistila,že ZECHIEL je jméno anděla harmonie, štěstí a lásky (což jsou vlastně všichni :-))

Děkuji za tohle poznání :-) a ševelení křídel, kdykoli jen pomyslím na tyto čisté bytosti :-)


Nová dovednost

29. října 2008 v 20:31 | Esty |  OSOBNÍ ZKUŠENOSTI

V této rubrice bych se s vámi ráda podělila o zážitky zkušenosti na mé cestě poznávání.

Bylo to tuším v pátek večer a po celém týdnu jsem byla velmi unavená......krájela jsem zeleninu na večeři a zamyslela jsem se...v tom jsem měla takový zvláštní pocit v rukou.....podívala jsem se na své ruce pozorněji. Okolo rukou jsem zaznamenala energetické pole. Na to jsem bývala zvyklá, ale když jsem se podívala ještě pozorněji, začala jsem vnímat, že energie se okolo mých rukou a těla se rozšiřuje. Měla jsem pocit,že zářím. Cítila jsem a viděla jsem okolo celého mého těla svou auru v krásných barvách......úžasný pocit uvolnění......

Vždy jsem si velice přála rozvinout v sobě tuto schopnost a stalo se :-)

Měla jsem takovou radost, že jsem běžela vše oznámit příteli do vedlejšího pokoje. Jakmile jsem došla do pokoje uviděla jsem přítele......a taktéž jeho zářící žlutozelenou auru...

Od té doby auru vidím...na lidech venku, v práci, na svých blízkých, na rostlinkách a věcech......

Auru může vidět každý z nás, všichni máme tuto schopnost.......v rubrice o léčivých energiích připravuji i článek o tom, jak začít a jak v sobě tuto dovednost znovu objevit....jelikož, jak už jsem se zmínila děti mají vše rozvinuté přirozeně:-)


Úvod - Magie všude kolem nás

16. října 2008 v 15:52 | Esty |  MAGIE
Magie, je slovo, které budí strach, někdy úctu a někdo řekne, že je to blbost. Ve skutečnosti magii používá každý člověk a to denně.
Pod slovem magie se opravdu skrývá mnoho věcí. Od každodenního užívání, přes bylinkářství, alchymii, kabalu, astrologii a jiné obory. Nedílnou součástí magie jsou rituály, které v podstatě dělá každý a někdo taktéž denně.
Jakákoli myšlenka ať už pozitivní či negativní je magií, jakékoli vyřčené slovo a čin. Vše se odráží ve vesmíru a vrací se zpět v ještě větší intenzitě. Tak jak žijeme a co je okolo nás, je výtvor našich vlastních myšlenek a postojů. Je to odraz nás samých.
V životě uvidíte, že pokud vědomě či nevědomě někomu ublížíte, tak se vám vše zpět vrátí a to od někoho úplně jiného od koho by jste to nečekali. Stejně tak je to s hmotnými statky a zkrátka čímkoli. V této rubrice vás zavedu do souvislostí, které spolu zdánlivě nesouvisí. Pokusím se vám přiblížit magii z jiného úhlu pohledu, tak jak ji sama vnímám a pracuji s ní.

Úvod - Úsměv na tváři značí dobré zdraví

15. října 2008 v 16:44 | Esty |  ZDRAVÁ VÝŽIVA TĚLA I DUCHA
Když se řekne zdravá výživa, tak se většině vybaví jídlo, které je nic moc. Zdravá výživa pochopitelně není jen o jídle. Dnes je obrovský výběr surovin i obchodů a žít zdravě není ani otázkou peněz. Kvalitní způsob života se dostává do popředí, protože pokud nefunguje tělíčko, tak je to v lepším případě nepříjemné. Pokud chce být člověk zdráv, tak je nutné začít nejen ze zdravou, vyváženou stravou, pohybem a dalšími věcmi, které k tomu patří, ale i s psychickou stránkou. Psychika a naše tělo jsou jedno. Je to o neustálé práci na sobě, čemuž se věnuji v jiných rubrikách. Pro celkovou harmonii těla i ducha je důležité, aby byl člověk se sebou spokojen.
Různé civilizační choroby (např. obezita, anorexie), vznikají z nesprávného způsobu života a smýšlení o sobě. Zdraví životní styl je nedílnou součástí každého člověka, který na sobě chce pracovat. Vše nejde najednou, ale i malá změna znamená krok kupředu.
V této rubrice vás seznámím s tím, že zdravá výživa neznamená jen jíst ovoce a zeleninu. S tím, jak je důležitá kvalita vody a výběr sportu. Jaké nebezpečí skrývají diety. Že relaxace je úžasná a dá se provádět denně. Dále se zmíním o fiktivním obrazu dnešní ženy a muže, tedy o tom co je nám předkládáno a považováno za normální vzhledem k fyzické kráse. Seznámím vás s různými způsoby očisty těla. V neposlední řadě nabídnu některé recepty z mé kuchyně.
Zkrátka, když se cítíte dobře, tak záříte a rozdáváte radost všem okolo.
Úvod - Co to vlastně je?

14. října 2008 v 13:59 | Esty |  DNEŠNÍ DOBA - BOJ O ENERGIE

Nevím jestli jste někdy slyšeli termín "boj o energii", pokud ano je to fajn, ale přesto si přečtěte tento úvod.


Na principu vzájemného boje o energie existuje 99% lidské populace. Fungují na něm rodiny, přátelství a v neposlední řadě partnerské vztahy. Je až neuvěřitelné, že setkání s lidmi, které neznáme jsou taktéž plná tohoto boje. Způsoby jsou různé. Projevují se všude a setkáte se s nimi hlavně u lidí nejbližších.
Trochu přiblížím, jak to probíhá. Člověk, který žije srovnán sám se sebou si dokáže energii čerpat z přímého zdroje, z vesmíru. Dokáže své tělo neustále pročišťovat novou a čistou vesmírnou energií. Dokáže energií bez problémů dávat ostatním, protože přes něj zkrátka proudí a je nevyčerpatelným zdrojem, jelikož je z nevyčerpatelného zdroje. S takovýmto člověkem se budeme cítit vždy dobře a to nejen proto, že on bude dávat, ale protože se naladíme na jeho vibrace a začneme dávat také. To je předávání. V tuto chvíli je to dobrý způsob komunikace. Samozřejmě je nádherné, pokud takto fungují oba dva. V této době je to spíše scifi, ale věřím, že nastane doba, kdy takto budou komunikovat všichni.
Naproti tomu je většina lidí, kteří fungují jako parazité či zloději energie. Je to z toho důvodu, že příjem a napojení na vesmírný zdroj sice funguje, ale jelikož těmto lidem energie špatně proudí, tak nestačí. Nebo přesněji není dobře využívána. Dám opět jasný příklad.
Dva lidé se zamilují. Proudí mezi nimi za začátku "krásná energie", je to proto, že si vzájemně předávají, ale pozor ve většině případů si předávají pořád dokola tu samou energii, která je mezi nimi s trochou vesmírného zdroje, to ovšem nestačí na pročištění. Jak vztah postupuje začnou například mezi nimi "nevinné" legrácky, které ovšem vždy jednoho z nich srážejí. (Pokud by bylo lidstvo zralé, tak v této fázi by vztah nemohl pokračovat dál a nebo ještě lépe nikdy by taková situace nenastala). V tuto chvíli vzniká zárodek boje o energii. Ten který vysloví něco hanlivého (i když zdánlivě v legraci) si chce vzít energii a pokud na to druhý přistoupí, tak mu ji předá. Tak to pokračuje dál a dál takový vztah končí ve většině případů nemile. Rozchodem, rozvodem, koncem přátelství nebo násilím. Vážně to není legrace, protož v krásném a harmonickém vztahu se lidé podporují a nesrážejí se.
Toto je jeden z možných příkladů. V tématu boj o energie vám popíši jaké jsou různé krádeže energie. Co jsou lidé ochotni udělat, aby energii získali. A jaké jsou typy plíživého vykrádání druhých….přitom způsob, jak být šťastný je ten nejjednodušší.


Úvod - Ti kteří pomáhají

14. října 2008 v 13:30 | Esty |  BYTOSTI SVĚTLA

Světlo je základem života. Čím více záříme a září prostředí kolem nás, tím lepšími lidmi jsme. Tohoto záření nedosáhneme ani drahými kosmetickými přípravky, ani sterilně uklizeným bytem. Pokud člověk takzvaně září, tak se mu v životě daří, je zahrnut opravdovou láskou a žije v boží pravdě. Tohle Vám neposkytnou peníze, ani nedůležité věci. Je to spojeno s pocitem bezpečí, který můžete nalézt pouze v sobě.
Vnitřní pocit bezpečí otevírá vědomí pro komunikaci se sebou, se svým vyšším já a pro komunikaci s jinými světy, které jsou všude kolem nás. Každý člověk má svého anděla, který pomáhá na jeho cestě životem. Ovšem to co si každý přeje a jak smýšlí, to se stane. Andělé nenesou zodpovědnost za naše rozhodnutí, stejně jako Bůh ji nemá.
Když přestaneme vnímat kolik hojnosti a lásky je nám nabízeno, je to pouze náš problém. Andělé nám pomáhají plnit naše sny a přání. Podporují nás, vedou nás. Pokud posloucháme jejich hlas a jejich znamení. Jsou pořád s námi a pomocí myšlenek, situací a naší intuice s námi komunikují. Je možné s nimi mluvit, vidět je a žít v nekonečné lásce s nimi po boku.
Bytosti světla jsou andělé, kteří jsou z vyšších světů, ale jsou to i andělé, kteří tu mohou být v lidské podobě. Pokud jste takového anděla potkali, tak o tom určitě v koutku duše víte. Přináším vám povídání o andělských bytostech, které vám chtějí pomoci, tak poslouchejte uslyšíte mávnutí křídel.


Úvod - Zdroj energie

14. října 2008 v 13:14 | Esty |  LÉČIVÉ ENERGIE


Svět se skládá z energie. My jsme tvoření z energie. Existují světy, které se prolínají světem naším, které jsou tvořeny z jemnější energie, tedy jemnohmotné světy. Svět, který vnímáme my je hrubohmotný. Úžasné je, že všechny světy jsou propojeny (je to cca 7 dalších světů, tedy 7 jemnějších a jemnějších energií). Každý z nás může vidět energie jiných světů a vnímat rozdíly.


Okolo nás existuje životní energie z které čerpáme. Lidé si myslí, že energii získávají z jídla, pití a ze spánku. Je to částečně pravda. Ovšem okolo nás jsou mnohem silnější zdroje, které přijímáme, většina o tom vůbec netuší.
Energie proudí neustále do každé části našeho těla, v energetických centrech. Pokud by tak nebylo člověk zemře. Může se stát a dochází k tomu velmi často, že energie proudí nesprávným způsobem a tím mohou vznikat nemoci, psychické problémy či únava.
Existuje mnoho různých druhů energií. Nebo spíše lidi je nějak nazývají. Dá se říci, že rozdíly jsou v intenzitě proudění. Ovšem podstata všech je stejná - BOŽÍ LÁSKA. V této rubrice se budu věnovat energiím, které znám a pracuji s nimi. Také jakým způsobem můžeme rozeznat špatné proudění energie, jak s tím naložit a pomoci sobě či ostatním. Ukážu vám, že práce s energií a energie jako taková je léčivá sílá, která může vyřešit řadu vašich fyzických i psychických problémů.Úvod - Potlačování sama sebe

13. října 2008 v 22:51 | Esty |  NALÉZÁNÍ SAMA SEBE - Starší rubriky a články

Potlačování člověka začíná v podstatě komunikací s jeho rodinou. Potlačování je všude mezi námi, jelikož je to vlastně strach a hradby, které si lidé stanovují sami v sobě. Udržování ve strachu je základní boj o energie (viz rubrika boj o energie).

Ze všeho nejhorší je strach podívat se do sebe a přiznat si pravdu o sobě samém. Rádoby "duchovní lidé" dnešní doby poznáte velmi lehce. Nepřiznají pravdu sami sobě.
Potlačování je základem výchovy. Pro příklad: když rodič řekne svému nadšenému dítěti pro zpěv, že zpívat neumí (a to z jakéhokoli důvodu, třeba tím, že toho na něj bylo přes den moc), tak se dopouští obrovské rány do sebevědomí a dítě pohltí strach. Strach z toho,že neumí zpívat. Kdykoli bude v životě mít možnost zpívat řekne: "ne já nebudu zpívat,já zpívat neumím". Později se může jednat o mnohem závažnější věci.

Může jít třeba o jednání spojené ze strachem rodiče. Opět příklad: Dcera s někým chodí. Rodičům se jedinec nelíbí. Nepůsobí na ně jako dobrý člověk. Toto řeknou své dceři a ona podvědomně začne do vztahu vysílat negace. Ty negace se projeví a dříve či později se vztah rozpadne. Toto je situace, kdy to může být opravněné. Ale představte si třeba začínající manželství dvou lidí, kteří nejsou žádná narkomani, ani násilníci či něco podobného a jak takový vztah dopadne??
Naše společnost žije ve strachu a ve lži. Lidé se bojí přiznat sami sobě své chyby, jelikož jsou zvyklí se trestat a mučit tím svou duši.J e jasné, že když se dopustíme špatnosti, tak nás trest nemine, ale věřte mi, že o to se postará vesmír a to dostatečně. Je mnoho lidí, kteří se za své chyby mučí sami opakovaně a je mnoho lidí,kteří se mučí navzájem.

Potlačování není jen o strachu, ale i o očekáváních. Všichni neustále něco očekáváme. Něco takzvaně chceme po druhých. Ovšem, tak to nefunguje. Pokud přestaneme očekávat, ale začneme dávat, náš život se změní k lepšímu a začneme se zbavovat strachu.
Dalším z řady pocitů, které jsou příkladem potlačování je pocit viny. Trochu to rozeberu. Síla pocitu viny je v podstatě odraz toho jací lidé procházeli naším životem. Každý člověk s kterým se setkáme je jedinečný a originální a jaždý má jiné myšlení a způsob komunikace. Někoho se může dotknout třeba můj způsob komunikace nebo váš a tento člověk vám například řekne: "ty jsi mi ublížil". A v nás se náhle probudí pocit viny....čím jsem dotyčnému ublížil/la. To je pochopitelně špatně, protože toho člověka se dotklo něco v něm samotném ne vy. Proto není třeba brát to osobně. Pocitem viny trýzníme svou duši a brzdíme svůj vývoj. Jistě, že jsou i jiné způsoby kdy pocit viny vzniká, ale tento je nejčastější společně s citovým vydíráním a závistí. Nejen těmto pocitům a návodům jak se jich zbavit a směřovat k sebelásce se budu věnovat v této rubrice.

Pokud nasoupíte cestu poznání sebe sama, tak každý z vás má svůj způsob vývoje. A to jak v rychlosti vstřebávání informací, tak v otevírání zapomenutých vnitřních pravd. Proto, když přijde někdo, kdo bude tvrdit, aby jste zpomalili nebo se vykašlali na to co děláte a že je to přátelská rada, věřte, že to není rada přítele, ale že se za tím něco skrývá. Proč zpomalovat v prociťování lásky, krásky a božské pravdy?

Úvod - Začátek cesty

13. října 2008 v 22:41 | Esty |  DUCHOVNÍ CESTADuchovní cesta je cestou na kterou vstoupí každý z nás okamžikem kdy se narodí. Vše známe jakmile přijdeme na svět a v tu chvíli nám není uzavřena láska k sobě ani jiné světy, které děti zkrátka vidí a vnímají. Je to ovšem do té doby než tento opravdový svět kdosi naruší. Vždy to bývají rodiče či rodina, lidé nejbližší, kteří na to krásno už dávno zapomněli. V tu chvilí tento malý tvoreček o sobě začne pochybovat a krásy vnímání v sobě uzavře nebo někam založí. Je to tak ve většině případů, ale existují i výjimky. Milující rodiče, kteří znají a vědí, ale ruku na srdce moc jich není.
V průběhu života se každý z nás v určitých fázích snaží vrátit zpět. Začne něco vnímat. Neví co to je a protože je společnost udržována v neustálém strachu, tak si většinou řekne, že to cosi co cítí vlastně není nic důležitého a žije dál v nevědomosti. Není to tak vždy a to je krásné a dobré. Mám dokonce pocit, že i když na jedné straně je vidět násilí a boj o energie, na straně druhé přibývá lidí, kteří začnou patrát co je to za pocit a znovu vstoupí na svou duchovní cestu a začnou objevovat to co dávno znali.
V této rubrice bych ráda hledajícím ukázala možná vysvětlení a pohledy, které jsou z mého života a z mého hledání. I ze života jiných lidí s kterými se setkávám. Hodně krásy a lásky do vašeho objevování.