e-mail: estera.j@seznam.cz

Některé situace se v životě opakují proto, aby je člověk viděl z různých úhlů pohledu, poučil se z nich a odcházel jako vítěz. Ester

Kundalini energie - základy

5. listopadu 2008 v 22:51 | Esty |  LÉČIVÉ ENERGIE
O kundalini energii se toho traduje opravdu hodně. Zde jen malý úvod a má osobní zkušenost...každý ať si utvoří názor sám....Pokud jste se setkali s kundalini nebo máte ten pocit, podělte se o své zkušenosti :-)

Kundalini je sanskrtké slovo, které znamená "kruhovou energii"....Kundalini je základní evoluční silou člověka. Tato energie částečně proudí v každém od narození. Na jejím dostupném a použitelném množství závisí stupeň jedincovy inteligence. Nejde jen o využití energie, kterou máme, jde o probuzení jejího mnohem většího množství v rezervoáru kundalini u kořene páteře.
Kundalini je přírodní síla, kterou má každý člověk. není to náboženství, ačkoli ji některé náboženství praktikují, a posilují tak náboženskou víru každého jednotlivce.
Stará východní literatura obsahuje velké množství informací o kundalini. Naopak v literatuře západní se o ní začíná teprve psát. Zatímco rychle rostoucí zájem o věk Vodnáře probouzí energii, která pomáhá uvolňovat kundaliní, lidé různého stáří a vývojového stupně prožívají kundalini nezávisle na kulturních, filozofických a náboženských rozdílech.

Energi kundalini nás všechny posunuje k osvícení - k poznání světla, k poznání boha.

Zatím je málo informací pro ty, kteří o kundalini ještě ani neslyšeli a chtěli by znát příčiny svého těleného, duševního a citového utrpení. Jelikož kundalini energie se může začít uvolňovat dříve. Ani lidé pracující v poradenských oborech nemejí snadný přístup k informacím, které by jim usnadnily radit těm, kteří uvolňují kundalini dříve, než jsou na to připraveni, a mají proto v životě různé problémy.
Je to, jakoby proud o napětí 220 voltů prodil 120voltovým obvodem a pálil pojistky i vedení.
Jedním důvodem tohoto nedostatku informací je strach z potenciálního nebezpečí kundalini, mnoho lidí se totiž domnívá, že by se s ní nemělo nic dělat - žádná cvičení ani trénování - neboť existuje možnost, že se tato úžasná síla stane destruktivní. tento přístup je podobný přístupu těch, kteří tvrdí, že nebudeme-li poučovat děti o sexu, nebudeme mít žádné problémy.
Dalším důvodem je skutečnost, že mnoho lidí považuje kundalini za přechodnou módu Nového věku. Žádný názor nemůže být mylnější. Kundalini lze považovat za nejstarší známou vědu. V dřívějších dobách lidé probouzeli kundalini pod vedením učitelů a za kontrolovaných pomínek. A to, co se naučili, udržovali jako ezoterické zanlosti. My však vstupujeme do období, kdy se ezoterické stává exoterickým.
Lidé, jejichž kundalini se uvolnila bez jejich vědomí a kteří vypráveli o svých příznacích druhým, byli obvykle považováni za šílené nebo tělesně slabé, někdy se za šílené považovali sami. Spolu s pocitem radosti a povznesení prináší tento proces zřejmě velký zmatek a hrůzu.
Z jejich záznamů je zjevné, že křesťanští mystici prožívali stavy uvolňování kundalini, stavy, které označovali za utrpení. Celý tento proces chápali jako cestu ke sjednocení s Bohem. Gopi Krišna je moderním zastáncem této evoluční energie. K uvolnění kundalini u něho došlo v důsledku meditačních cvičení, která dělal bez předběžného formálního školení. Dlouhá léta se snažil pochopit co se s ním děje. jeho zkušenosti, které popisuje ve svých knihách, jsou velmi prospěšné pro ty, kteří neprošli žádným fomálním školením.

Příznaky předčasného uvolnění
Jelkož jsme všichni osobnosti se vou vlastní minulostí, tělesnou kondicí a individuálním stupněm duchovního vývoje, působí uvolnění kundalini na každého z nás rozdílně. Toto jsou některé příznaky přílišného uvolňování kundalini dříve, než je naše tělo připraveno:

Nevysvětlitelné nemoci
Nevypočitatelné chování
Snížená schopnost zvládat každodenní život
Střídavé návaly horka a chladu
Zmnožení osobnosti
Extrémní změny nálad: deprese nebo extáze
Střídání extrémní otupělosti a bystrosti
Ztráta nebo deformace paměti
Všeobecná dezorientace
Extrémní změny osobního vzhledu (člověk může vypadat o několik let mladší v jednom okamžiku a o dvacet let starší za krátkou chvíli)
Vizuální efekty:vidění světel a barev, geometrických tvarů, scén z minulých životů nebo budoucích událostí.

Kundalini ja zaměřena svým vlastním směrem. Pohybuje se vzhůru páteří a temenem hlavy ven, touto cestou s sebou nese nové vědomí, nové schopnosti a trascendentální stavy. tak jako se rostlina natahuje za světlem, podněcuje nás kundalini hledat osvícení, na své cestě odstraňuje zablokovanou energii, a tím vyvolává příznaky, které jsou výše. kundalini má svůj vlastní cíl. My ji v tomto procesu můžeme brzdit, nebo podporovat.
Plně vyvinutý člověk má vyjiměčné paranormální schopnosti, velké duchovní vědomí a lze ho považovat za skutečného genia nabo božského člověka. každý z nás se dříve nebo později musí vyrovnat s kundalini, čím lépe budeme připraveni a čím více toho budeme vědět, tím krásnější bude náš zážitek.

(Zdroj: Kundalini a čakry - Praktická kniha k uvolnění životní energie)


Můj osobní zážitek s kundalini byl ze začátku velmi děsivý...v té době jsem o kundalini nevěděla zhola nic....můj život jakoby ustrnul z jedné části na místě.....bylo to proto, že se mi objevila většina z výše uvedených příznaků...z ničeho nic..jsem přestala zvládat běžný život chvíli jsem myslela, že se jedná o syndrom vyhoření...byla jsem unavená...střídali se mi nálady a vize....
V druhé fázy jsem si myslela, že jsem psychicky nemocná..myslela jsem, že trpím maniodepresí....bylo to velmi zvláštní období.
V třetí fázy této zkušenosti, kterou dnes hodnotím pozitivně, jako všechny další, které byly zatím v mém životě...jsem začala meditovat, abych uvolnila svou mysl...z ničeho nic to zkrátka přišlo....při mé první meditaci...kdy jsem pracovala s čakrami se najednou uvolnilo obrovské množství energie...bylo to jako rána z nebe...v první chvíli jsem nevěděla co se semnou děje a od té chvíle..začalo hodně věcí dávat smysl..najednou bylo vše jasné a znamení, životní okolnosti a přání se začala plnit...najednou jsem věděla, že jsem zdravá a že pracuji s energii..později mi do rukou začaly chodit knihy a jiné informace, které objasnily mou stagnaci a psychické rozpoložení.... 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Setkali jste se s kundalini energií?

Ano
Ne
Nevím co to je
Nejsem si jista/jist

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama