e-mail: estera.j@seznam.cz

Některé situace se v životě opakují proto, aby je člověk viděl z různých úhlů pohledu, poučil se z nich a odcházel jako vítěz. Ester

Životní cesta (z knihy Poslové světla od Doreen Virtue)

13. února 2009 v 15:30 | Esty |  BYTOSTI SVĚTLA

Každý moment vašeho života je příležitost sloužit, a tedy radovat se. Svou službu můžete poskytovat naší planetě nebo komukoli z jejích obyvatel. Jedním z důvodů, proč jsme my andělé tak šťastní, je naše neustálé soustředění na službu druhým. Samozřejmě to neznamená dělat ze sebe mučedníka nebo služku, to ani zdaleka ne!
Tyto negativní situace vznikají, když vaše dávaní prameníze závazku. Takový způsob dávání nepomáhá ani dárci ani příjemci. Dávaní z nadbytku, z přesvědčení, že máte mnoho co dát, přináší radost všem zúčastněným. Dávat nemusí znamenat rozdávat hmotné věci. Dávat a sloužit může být tak snadné, jako narmit hladové zvíře či se usmát na osamělé dítě. A pokud to děláte, pak jste i vy hojně obdarováni.
Otevřete se příležitostem sloužit druhým, a ony se vám budou samy nabízet. Andělé jsou vašimi pomocníky, a tak je neváhejte zavolat a požádat o pomoc. Máte tolik co dát, ale pokud nedáváte ochotně a ze svobodného rozhodnutí, máte pocit, že je to naopak. Tím ničíte svousebeúctu, neboť pouze díky dávání se můžete zamilovat do svého života a svéhoBoha. Láska k Bohu se odrýží v lásce k vlastnímu vyššímu já, jež dokáže zlepšit vaše mínění o sobě - ne arogantně nebonafoukaně, ale způsobem, který rozpozná lásku jako takovou.
Vaše životní cesta tedy spočívá v objevení vaší skutečné podstaty skrze službu a dávání. Neváhejte dávat, nečekejte, že k tomu bude v budoucnu lepší doba nebo přítežitost. Hledejte tuto cestu už teď a zjistíte, že už dávno trpělivě čeká, až ji před sebou objevíte. Čím více dáváte, tím více ve skutečnosti máte. Sama o sobě jsou však tato slova prázdná. Zkuste začít dávat a ověřte si výsledek na vlastní oči. Tak si sami uvědomíte, jak pravdivá jsou následující slova: Vy jste dárcem, i bohatě obdarovaným. Buďte otevřeni dobru, jíž váš Bůh zahrnuje. Skrze laskavé přijímání pochopíte,že jste bohatě požehnaní. Tatojistota vám dává sebevědomí pokračovat v dávání...prostřednictvím radostné služby.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama