e-mail: estera.j@seznam.cz

Některé situace se v životě opakují proto, aby je člověk viděl z různých úhlů pohledu, poučil se z nich a odcházel jako vítěz. Ester

Říjen 2009

Nová rubrika

31. října 2009 v 11:19 | Esty |  LEXIKON ZDRAVÍ
Vznikla nová rubrika, které se bude jmenovat Lexikon zdraví.

Bude zde vše od A až do Z, částečně čerpáno z Lexikonu Zdraví od Martina Kolára, částečně z mých zkušeností a ze zkušeností mého dědečka.

Věřím, že zde naleznete vše co budete potřebovat, pokud vám něco bude chybět ozvěte se na můj email:


a já případně doplním. To pochopitelně platí i pro ostatní rubriky, kdyby vám něco chybělo nebo by jste tu rádi nalezli nějaké jiné zajímavosti k daným tématům, tak se ozvěte :-)


Vaše EstySbohem, rýmo!!!

31. října 2009 v 10:30 | Esty |  ZDRAVÁ VÝŽIVA TĚLA I DUCHA
Jogíni znají různé způsoby pročištění organismu a jeho udržování v čistém stavu. Do určité míry tělo samo vylučuje spontálně zbytky a toxiny: ledviny filtrují krev a močí vylučujeme zejména součeniny močoviny, jež jsou velmi toxické, střeva zbavují tělo zbytků trávení, kůže rovněž vylučuje toxiny a konečně plíce vylučují především zbytky kysličníku uhličitého. Jóga pomáhá těmto orgánům v jejich práci, podporuje přírodu v jejím čistícím úsilí, neboť existují i zbytky, jež tělo nemůže vyloučit automaticky. Tak jsme povinni si denně mýt kůži, čistit si zuby apod. Jóga jde mnohem dále.

Podívejme se nejdříve na techniku NÉTI - "nosní sprchy",jež není ani obtížná ani nepříjemná.

Dýchyt znamená žít, ale pro správné dýchání musí být noc čistý. Dýchací ústrojí vylučuje určité množství hlenu, jež zachycuje ve vzduchu prach, aby nedošel do plic. Miniaturní pohyblivé řasy dopravují částečky prachu mimo organismus pohyby opačného směru,než přichází vzduch. Smrkáním se zbavujeme značné části tohoto slizu, resp. hlenu, avšak jogíni to považují za nedostatečné. Propláchnutí nosu - NÉTI - vyčistí důkladně nosní sliznici, jež je bohatě zásobena nervy. Reflexní cestou je možno bohatě ovlivňovat funkci i orgánů velice vzdálených. Tak v medicíně existuje technika nazývaná "endonazální reflexoterapií", jež je ostatně prospěšná i očím díky aktivizaci krevního oběhu v nosních dutinách. navíc nás NÉTI chrání proti rýmě, protiníž dosud nebyl objeven žádný specifický lék.

Technika je velmi jednoduchá:
Potřebujeme všeho všudy misku s vlažnou slanou vodou. Neslaná voda by způsobila svědění pro některé osmotické jevy. Přidáním zarovnané kávové lžičky soli zajišťujeme osmotickou rovnováhu se zevním prostředím. Je-li voda převařená, tím lépe.
Misku držíme vodorovně a namočíme nos do vody. Nenasáváme ovšem vodu tak, jak vdechujeme vzduch: voda by vnikla příliš prodce do organismu. Učiníme malý pohyb hrtanem, působící jako pumpa. Vuda postupně vnikne do nosu, takže po několika pohybech "pumpou" ucítíme slanou chuť v krku. Vzduch nesmí vniknout do organismu současně s vodou. Přetaneme nasávat,počkáme několik vteřin s nosními dírkami ve vodě, a necháme vodu postupně vytéci znosu. pak znovu "sprchu" opakujeme. Po třech (nebo více) nasplněníchnosu vypudí několik nucených (silných) výdechu vodu znosu: přitom střídavě uzavřete nosní dírky prstem. To je vše.

Zdroj: Jóga - André Van Lysebeth

Tip Esty: Je důležité, aby voda prošla skz dutinu do krku. Pokud by vám to dělalo potíže místo misky se slanou vodou zvolte konvičku, kterou držte pod správným úhlem a do nosu velmi opatrně nalijte (nejlépe nad vanou), jsou zde stejné výsledky.Tibetská houba - výroba domácího kefíru (typy)

31. října 2009 v 9:57 | Esty |  ZDRAVÁ VÝŽIVA TĚLA I DUCHA
Jak jsem již psala v minulém článku Tibetská houba je opravdu zázračná věc......je velmi zdravá a prospěšná.....jelikož ji užívám už velmi dlouho mohu říct, že učinky jsou úžasné a na některé neduhy okamžité....například co se týká trávení :-)

Jelikož se houba hodně rychle množí a i u mě nastal problém KAM S NÍ? (Doma jsem už měla skoro houbovou farmu :-).......tak jsem začala pátrat a vymýšlet :-)

V prvé řadě je možno houbu dát "odpočinout" do ledničky, zastaví se proces rozmnožování a houba se dostane do spánkového režimu. Takhle vydrží velmi dlouho...je ovšem potřeba ji zhruba jednou až dvakrát týdně propláchnout. Ze zkušenosti to stačí a nikdy se mi nezkazila...nikdy nebyl problém...někde tvrdí, že se můžou i zmrazit, ale to bych raději nezkoušela.....jak je známo, tak se mražením ztrácejí vitamínky.....

Ovšem velmi zajímavé je, že se houbička dá usušit.....Opláchne se převařenou a vychladnutou vodou, osuší se nějakou čistou látkou. Nejlépe uschnou v bílém papírovém pyltlíku, který před tím než do něj houbu vložíte přežehlete. Také je můžete dát mezi dvě vrstvy rozvněž přežehleného plátna. Je důležité, aby byly na dobře větraném místě. Schnou okolo pěti dnů, záleží na tom jak jsou velké. Usušenou houbu dejte do nádoby a do lednice. Předtím ještě můžete posypat sušeným mlékem. Vydrží přes rok.

V minulém článku jsem rovněž psala,že pokud se na houbě objeví sliz, tak v žádném případě nepít tento kefír. Houbu zbavíte slizu tak, že ji jednoduše dáte na 24 hodin do vody a ona se pročistí. Tuto vodu vylijte. Taktéž je třeba stejnou metodu užívat preventivně. Jednou za čas takto houbičku pročistěte a tuto vodu je možné použít třeba do koupele.....

Když už máte houby opravdu hodně a není po ruce nikdo komu by jste ji mohli dát, jednoduše houbu snězte. Nijak si tím neublížíte, právě naopak....je to velmi zdravé a dobré :-). Můžete ji přimíchat do salátu, do bramborové kaše nebo třeba do pomazánek. Nezapoměňte na to, že houba má nakyslou chuť. Pokud ji chcete konzumovat a nechcete aby jídlo bylo nakyslé, tak ji předem propláchněte a je po nakyslé chuti. Pokud ovšem budete přidávat houbu do něčeho kde je přítomno mléko, třeba do pomazánky, tak druhý den již bude jídlo mít opět nakyslou chuť. Proto je důležité tyto pokrmy jíst hned jak se připraví (ostatně jako každé pokrmy, že?)

Pokud by jste chtěli dosáhnout mnohem větších účinků tibetské houby, tak je dobré po scezení nechat kefít ještě dozrát 1 až 3 dny při pokojové teplotě - kefír je lépe využitelný. Zvyšuje se obsah vitamínu B, kyseliny listové či vápníku a naopak se snižuje obsah laktózy.
V případě zájmu mohu darovat pište na estera.j@seznam.czTISÍC - to je krásné číslo

31. října 2009 v 9:23 | Esty |  INFO
Zdravím vás opět s dalším krásným "jubileem" pro tento blog :-)....K včerejšímu dni celková návštěvnost blogu dosáhla tisíc a to je opravdu krásné číslo.

Díky vám všem :-)


SLAVÍME :-)

14. října 2009 v 15:02 | Esty |  INFO
Ahoj všem, kdo navštěvujete tento blog :-). Právě včera tomu byl rok co tento blog funguje.......Je zde pro Vás a jsem moc ráda, že ho navštěvujete, že mi píšete a zkrátka, že se vám tu líbí.......

DÍKY VÁM VŠEM mám pořád chuť každý měsíc sem přidat nové články a hledat nová témata, která by Vás mohla zajímat......a zároveň se s Vámi všemi podělit o krásné a někdy nepříjemné věci, které se dějí, ale o kterých je třeba mluvit :-)Říjen 2009

11. října 2009 v 10:38 | Esty

Tanec lásky a míru

Energie na říjen 2009

Milovaní pracovníci světla, tak tedy nyní vstupujete do proudu energie, jenž bude utvářet měsíc říjen! Vskutku, 9. září jste prošli mocným "portálem" či dimenzionální branou 9:9 a nyní plynete k 10:10 10. října. U příležitosti 9:9 jsme mohli zažít konec a nový začátek. 10:10 bude vstupem 1:1, kdy zažijete na nových úrovních uvědomění plný dopad nových energií. Při 12:12 v prosinci a o prosincovém slunovratu budete vedeni k hlubokému novému pochopení své práce jako tvůrčího vyjádření Božské lásky na Zemi. Prosinec a leden budou vpravdě měsíci přechodu, které vytvoří most, aby energie mohly přejít od starého do nového, jenž dojde vyjádření v první polovině roku 2010.

Takže, milovaní, zaměřme se nyní na tento měsíc říjen. Úplněk spadá do počátku měsíce, na 4.10. Měsíc bude v Beranu a Slunce ve Vahách. V tomto čase budou nejdůležitější energie rovnováhy. Umíte v této době udržet v míru a lásce vnitřní rovnováhu? Jste schopni se soustředit do své Já Jsem Přítomnosti a být v míru sami se sebou a všemi ostatními, a zároveň být součástí Jednoho srdce a Jedné mysli? Umíte všichni najednou a jako Jeden říci "Já Jsem" a též "My Jsme"?

V této nové energii bude nezbytné, abyste se mohli cítit jako součást širší komunity a v jednotě s ostatními, a abyste to vnímali z hloubi svého srdce. Otázka, na niž nyní máte odpovědět, je: "Jak byste mohli napomoci novým energiím a novému světlu?" Co uděláte, abyste se stali plným výrazem lásky Zdroje, která je vaším prostřednictvím přenášena?

V čase novoluní, 18.10., bude dobrý čas pro meditaci na téma vztahu s vaším společenstvím a jak byste mohli své komunitě nejlépe posloužit jako poslové nových kódů a energií Nové Země. Meditujte o tom, jak se můžete stát výrazem Lásky jen tím, že Budete tím, kým jste, a Budete to plně vyjadřovat. Pamatujte, že každý z vás ve svém srdci nese Božský plamen, a každý jeden z vás je vyjádřením Božské lásky a Boží milosti. Je jen na vás, abyste projevili svou svobodnou vůli a zvolili si, jakým způsobem vy, jako jednotlivec, budete vyjadřovat Boží milost uvnitř energie Jednoty v komunitě.

I v tomto měsíci pokračuje uvolňování starých energií negativních atlantských kódů, a to na velmi hlubokých úrovních, aby mohly být nahrazeny světlem kódů Nové Země, které řídí vývoj lidstva na jeho putování k vyšším výrazům světla. Staré trauma atlantské "katastrofy" se stále ještě odráží v psychice těch, kdož lpí na starých způsobech moci, nadvlády a manipulace. Milovaní, vězte, že ti, kteří vyhledávají tyto temné stezky, tak činí proto, že cítí hluboký vnitřní strach a pocit viny a bezcennosti. Obávají se, že "selhali" a že je Bůh opustil, a oni tedy musí řídit své vlastní osudy namísto toho, aby nechali svůj osud být součástí širšího plánu lásky a soucitu. A když se s takovýmito zapletete do dramat duality, jen posilujete jejich pocit bezcennosti a nedostatku. Mnohem lepší je takovým prominout a propustit je z jejich rolí nositelů iluze temnoty. Neboť - když odpustíte, pak propouštíte. Nepřehlížíte činy založené na nízkých frekvencích strachu, nýbrž uvolňujete účinky, které by takové energie mohly mít na vás.

Nuže, co se týká negativních atlantských kódů a energií "oběti" vzdouvajících se kolektivem za účelem propuštění, říkáme, že odpuštění je prvním krokem. Odpusťte, uvolněte a propusťte. Dramata "obětí" nejsou součástí Nové Země a nikdy nebudou. Jakmile prominete těm, kteří se stále snaží uchovávat tato dramata, uvolňujete též sebe sama, abyste nebyli zatahování to pavučin energií založených na těchto velice starých traumatech. A postoupíte vzhůru do čisté světelné spirály vyjadřující Božské energie soucitu, krásy, laskavosti, tvořivosti a míru.

Neboť, milovaní, v měsíci říjnu budete vyzváni, abyste se rozhodli, zda budete nádobou na přitékající energie míru a soucitu. A především - soucit není pasivní energií, je aktivním vyjádřením Božské vášně, Božské vášně lásky a tvořivosti. Ti, kdož vyjadřují soucit, jsou těmi, jež jsou motivováni láskou k tomu, aby se stali výrazem Božské milosti a míru.

A mír není jen nepřítomností války a agrese. Mír je aktivní energií Stvoření, jež se samo vyjadřuje prostřednictvím harmonie, rovnováhy a lásky. Mír je energií,která proudí a tvoří! Vytváří radost ve společenstvích a spokojenost v srdcích lidí. Být "nástrojem Božího míru" znamená vnášet radost a spokojenost na ta místa, kde chybí. Milovaní, jste-li probuzeni a bdíte, má každý z vás onu schopnost se stát nádobou míru, již jen proto, že jste tím, kým jste a že jste soustředěni ve svém srdci. Nabídnete-li se do služby této energii, budou vám ukázány nové příležitosti, jak být Zemi světlem a jak vyjadřovat soucit, něhu, důvěrnost, krásu a laskavost všem a všemu, co potkáte.

Milovaní, vytváření či spřádání míru je tancem lásky na Zemi. Slyšíte Božskou hudbu vycházející z velkého srdce Zdroje, a tato se odráží v srdci Matky Země. Proto tedy, když se sladíte s Božskými tóny a zvuky, Božskými barvami a tvary, začínáte tkát svůj život a pohybovat se v harmonii s Božskou hudbou. Jako dovedný tanečník následujete plynutí hudby a každý krok je vyjádřením oné hudby v čase a prostoru.

Jste tanečníky a život je oním tancem! Vy jste hudbou - jste umělci, stvořiteli a tkalci! Jestliže tkáte s vědomým záměrem sledovat tok Božské harmonie, stáváte se jedním s Božským tancem lásky. Stáváte se tancem lásky, a kdekoliv jste, uslyší lidé hudbu tohoto tance a pocítí inspiraci se též roztančit. A brzy se všichni budou pohybovat v souladu, všichni budou tančit onen tanec lásky, jemuž se říká mír.

Prosíme vás tedy, milovaní, abyste se v tomto měsíci říjnu zaměřili do svých srdcí, abyste udržovali svůj vnitřní mír a stali se živoucím vyjádřením tance lásky.

Energie na říjen
Úplněk v Beranu připadá na 4.10., novoluní je ve Vahách 18.10.
Brána 10:10 10. října též poskytne rozvoji a prožívání energií Nové Země hybnou sílu.
Slunce přechází z Vah do Štíra 23.10. a energie se poté, při vaší cestě směrem k listopadovému portálu 11:11, přesměruje na vnitřní ohnisko uvědomění a vnitřní světlo.
Přejeme vám radost a mír při vašem tanci na hudbu Božské lásky v měsící říjnu.


© 2009-10 Celia Fenn and Starchild Global
http://www.starchildglobal.com/
(Reprodukce celku nebo částí českého překladu je povolena pro jakékoliv médium, pokud je připojena tato poznámka - pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Lucka K.)