e-mail: estera.j@seznam.cz

Některé situace se v životě opakují proto, aby je člověk viděl z různých úhlů pohledu, poučil se z nich a odcházel jako vítěz. Ester

Tampóny - šokující pravda (HPV, rakovina děložního čípku ...)

27. března 2011 v 19:23 | Esty |  ZAJÍMAVOSTI
Tampóny - šokující pravda (HPV, rakovina děložního čípku ...) aneb když bělost a zářivost neznamená zdraví a čistota není půl života
Článek není určen jen ženám.
Rapidně stoupající výskyt HPV, rakoviny děložního čípku a mnoha dalších chorob ženského ústrojí, kvůli kterým od žen a bohužel stále častěji i od mladých dívek dostáváme množství emailů, nás vede k napsání tohoto stručného materiálu, který stojí za zvážení.
Ještě předtím, než se začtete do řádků o tajemstvích tampónů, které jsou před vámi pečlivě ukrývané, vyzýváme všechny dívky a ženy, které přijdou do styku s tímto článkem, aby o něm informovaly všechny své známé, včetně matek, dcer, spolužaček apod. Samozřejmě, výzva směřuje také k manželům či partnerům, jejichž ženy či partnerky často, ale v tichosti a potají, trpí zdravotními problémy, ke kterým do značné míry přispěly i konvenční hygienické produkty. Chlapi, pokud Vám na vašich drahých polovičkách záleži, dokažte jim to i tímto způsobem a bez prodlení je o daném problému uvědomte.
Myšlenka, že ženy nevědomky vkládají potenciálně rakovinotvorný materiál přímo do svého těla je smutná, zvláště, když takové počínání prokazatelně zvyšuje riziko HPV, rakoviny děložního čípku, rakoviny samotné dělohy, vaječníků a jiných s tím souvisejících onemocnění. Kromě mnoha jiných důvodů, proč je používání tampónů a vložek (ale i jednorázových plen u dětí!) zdraví nebezpečné, jsou:
1) syntetický materiál
je natolik vstřebávající tělní tekutiny, že vytváří výborné podmínky pro takzvaný Syndrom toxického šoku (TSS - Toxic Shock Syndrome), což je nebezpečné hlavně pro mladé dívky, u kterých se nestihly vytvořit potřebné obranné protilátky proti tomuto syndromu,
2) z chlóru
, který se používá na bělení tampónů, vložek (plenek atd..), se uvolňuje dioxin, známá karcinogenní látka, přímo do prostředí pochvy a dělohy. Nemluvě o tom že pozůstatky chloru působí stejně dráždivě a vysušují.
Oba problémy jsou známy přinejmenším od roku 1980, kdy kvůli tampónům Procter & Gamble zemřelo nejméně 38 žen (neví se, kolik je nezaznamenaným případů). Po tomto skandálu byly tampóny s názvem Rallye staženy z trhu a ženám bylo doporučeno používat tampóny s co nejmenší možnou vstřebatelností. Momentální roční výskyt úmrtí na TSS se snížil, avšak je to s největší pravděpodobností proto, že úřady pro kontrolu nemocí přestaly případy TSS sledovat. Právník Tom Riley, který se nejvíce zabývá případy TSS a zastupuje pacientky s následky TSS a pozůstalé pacientek zemřelých přímo na TSS tvrdí, že přestala existovat oznamovací povinnost lékařů, jejichž pacientky byly syndromem postižené a oznamování se stalo dobrovolným. Tuto benevolentnost si vynutily korporace, kterým hrozilo snížení poptávky po jejich hygienických produktech v důsledku prokazatelného negativního vlivu na zdraví.
Přestože úřady případy TSS aktivně více nemonitorují, samy odhadují, že jen v USA trpí na vážné následky TSS ročně asi 1300 žen, z čehož asi 5% následkům nakonec podlehne. V krátkosti, syndrom toxického šoku stále existuje a daří se mu.
Se stejnou jistotou, jako že slunce opět vyjde zítra ráno na východě, se u každé ženy ve větší či menší míře objevují toxické příznaky používání tampónů. To, že na ně žena přímo neumře, nebo momentálně nemá žádné vážné příznaky, neznamená, že syndromem do jisté míry netrpí. Vnější projevy toxicity jsou totiž patrné až v pokročilých stadiích.
Samozřejmě, "testy" v reklamách přesvědčují dívky a ženy o bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti tampónů a vložek. Málokterá dívka či žena však ví, že tyto testy jsou prováděny nebo placeny samotnými výrobci produktů a pravé a nezávislé testy se nepublikují z důvodu komerční cenzury. Jediná a asi i poslední studie doktorů Philipa Tierno a Bruce Hanna z roku 1999 jasně poukázala na to, že tampóny vyrobené ze syntetických látek (kombinace plastů a jiných materiálů, jako například tzv. Rayon, slov. umělé hedvábí)) podporují produkci TSS díky zakládání podmínek pro jistý druh bakterií, zatímco 100% bavlněné tampóny TSS nepodporují. Dokázali také, že syntetické tampóny nasávají mnohem větší množství vody ze sliznice, zanechávajíc na sliznici zbytky koncentrovaných bílkovin, které jsou využívány stafilokokovými bakteriemi na produkci toxinů (důvod častých výtoků). Je logické a není těžké pochopit, že tampóny mají vysokou vstřebatelnost. Nasávají nejen krev, ale i důležitou slizniční sekreci, čímž sliznice zůstává vysušená a dochází k tvorbě malých vředů. Bezpochyby nejvíce trpí krček dělohy.
Zmíněný syndrom však není jediným problémem. Málokdo má ponětí, co všechno tampóny a hygienické vložky obsahují, neboť výrobci nejsou povinni tyto informace uvádět a z logických důvodů je ani neuvádějí.
Nejznámější nebezpečnou látkou v tampónech je dioxin, který je vedlejším produktem vznikajícím při bělení tampónů a vložek chlorem, kterým bělí téměř všichni velkovýrobci. Opakované vystavování se dioxinu podstatně zvyšuje riziko rakoviny a vede také k mnoha nerakovinovým onemocněním, včetně hormonální nerovnováhy, suprese imunitních buněk, vývojových poruch, poškození reprodukčních orgánů obecně (neplodnost), spontánních potratů, poškození plodu apod. Dioxin má schopnost shromažďovat se v těle ženy, a to zejména v tucích a mateřském mléce. Neexistuje žádná logická potřeba bělení hygienických produktů. Existují jen důvody komerční, estetické a reklamní, za co ženy (včetně plodů a kojenců) platí svým zdravím.
Kniha

Rakovina - proč stále umíráme bez poznání pravdy
píše o dioxinu následující:
"Dioxin je potenciálně karcinogenní vedlejší produkt, který je výsledkem procesu na zvýšení úrovně pěnivosti v čistících prostředcích, jako jsou šampony, zubní pasty atd.., a na vybělení papíru v papírnách. Kontejnery ošetřené dioxinem (a některé plastové lahve) někdy přenesou dioxin do samotných výrobků. Bylo prokázáno, že karcinogenita dioxinu je až 500 000 krát vyšší než karcinogenita DDT (syntetický pesticid). "
"... Neskutečně škodlivá složka 1,4-dioxan byla jednou z hlavních složek chemického defoliantu Agent Orange, který se ve velké míře používal během války ve Vietnamu na odstranění plátěných stříšek v džungli, aby bylo možné odhalit nepřátele. 1,4-dioxan je hormonální nepřítel, o kterém se věří (a bylo prokázáno), že je hlavním prvkem způsobujícím výskyt rakoviny u vietnamských vojáků po válce. Je to také napodobenina estrogenu, o které se ví, že při převaze nad progesteronem zvyšuje pravděpodobnost rakoviny prsu a endometriální rakoviny, chorob souvisejících se stresem a snižuje počet spermií. "
"... Dr. Samuel Epstein upozorňuje: "Nejlepší způsob jak se ochránit je poznat komponenty, které jsou nejpravděpodobněji kontaminovány 1,4-dioxan. Tyto zahrnují komponenty se slovíčkem s předponou nebo slabikou PEG (PEG-7, PEG-8, PEG-120), dále polyetylén, polyethylenglykol, poly, atd.. (např.. v sodium laureth sulfát), nebo oxynol. I polysorbát 60 a polysorbát 80 mohou být kontaminovány 1,4-dioxan."
Epstein, Samuel, Safe Shopper's Bible, p. 342
Epstein, Samuel, Safe Shopper's Bible / Bible bezpečného nakupujícího /, str.. 190-191


Jiné problémy tampónů a vložek
- Vstřebávání vody a důležité sekrece ze sliznice pochvy způsobující suchost sliznice - Narušená pH rovnováha - Mikrobakteriální nerovnováha - Pozůstatky pesticidů v nebio-bavlně
Kromě těchto důležitých vlivů na sliznici pochvy dalším významným faktem je dráždivý vliv ostrých syntetických vláken uvolňujících se z tampónů a vložek, které se zachycují na stěnách sliznice, vyvolávají neustálé dráždění, záněty, odlupování poševní sliznice a ještě více podporují vznik syndromu toxického šoku. O únicích těchto vláken se můžete přesvědčit jednoduše - do sklenice s vodou namočte tampón nebo hygienickou vložku a za nějakou chvíli to (tampón namočený ve vodě) pozorujte proti světlu. Uvidíte odstávající lesklé vlákna, přičemž některé budou z produktu uvolněny.
Jaké jsou možnosti?
Jde o vaše zdraví. Nezůstávejte k problému lhostejnými a začněte se jím aktivně zabývat a věci ohledně tampónů a vložek zkoumat a diskutovat o nich. Na trhu existuje mnoho pro tělo přijatelnějších přípravků než jen masově propagované produkty, které roky používáte. Vyhledávejte vložky a tampóny (pouze pokud je nevyhnutelně potřebujete) ze 100% vlny a pokud možno, z biovlny. Měli byste je najít v bio-obchodech.
Vynikající možností, kterou nejvíce doporučujeme, jsou mnohonásobně a dlouhodobě (i 10 let!) použitelné produkty, jako menstruační kalíšky vyrobené ze 100% chirurgického silikonu (viz www.hazi.cz). Po krátkém průzkumu stránek s tématikou menstruačních kalíšků je zřejmé, že se poukazuje zejména na jejich ekologičnost. Co je však mnohem podstatnější, je jejich nesrovnatelně pozitivní vliv na zdraví ženy v porovnání s tampóny a hygienickými vložkami. Nejenom, že se rozhodnutím pro podobné hygienické potřeby dívky a ženy postarají o zdravější menstruační cyklus bez vlivu chemikálií, ale zároveň zaručeně ušetří ohromné množství peněz. Důležité je jen udělat ten moudrý první krok ke změně a překonat první či druhý měsíc během učení se manipulace s menstruačním kalíškem. Jde o vynikající věc a přejeme každé ženě a dívce, aby se o tom měly možnost samy přesvědčit.
Závěr
Syntetické tampóny a hygienické vložky mají negativní vliv na zdraví ženských orgánů, jakožto i na celkové zdraví ženy, ba dokonce i na zdraví a vývoj plodu a později na kojené miminko. Kromě zvýšeného rizika rakoviny děložního čípku, samotné dělohy a vaječníků, k dalším častým problémům patří HPV, pomočování a únik stolice (hlavně z důvodu toxického zatížení močového a svěracího svalstva), bolestivý pohlavní styk (hlavně z důvodu dehydratací a častých zánětů sliznice pochvy), hormonální nerovnováha, neplodnost, poruchy imunity, PMS, infekce močových cest a další zdravotní problémy. Problémům výrazně přitíží i užívání hormonální antikoncepce.
Vřele doporučuji dívkám a ženám rozumně zvážit alternativy používání tampónů a hygienických vložek a zaměnit je za zdraví neškodné a ekologicky nezávadné produkty.
To platí dvojnásob pokud již žena/dívka trpí záněty pochvy, výtoky, kandidiázou, HPV, nádorovými onemocněními a jinými problémy týkajícími se ženského ústrojí.
Zdroje
Archer, JC and others, Dioxin and Furan Levels Found in Tampons, 2005, Journal of Women's Health, Volume 14, pages 311-315. De Vito, MJ and Schecter A. Exposure Assessment to Dioxins from the Use of Tampons and Diapers, Environmental Health Perspectives, Vol. 110, January 2002 National Research Center For Women and Families
Prevence HPV, rakoviny děložního čípku, rakoviny dělohy, vaječníků, neplodnosti a jiných onemocnění ženského ústrojí:
- dostatek čerstvého ovoce, zeleniny, plodů, sušeného ovoce, semen, vše v syrovém stavu pokud možno - omezení živočišných jídel, zejména těch s vysokým obsahem estrogenu (zejména červené maso, mléko a tavené sýry) - vyloučení sóji z důvodu obsahu phytoestrogenu a nepříznivého vlivu na hormonální rovnováhu - vyloučení HAK (syntetické hormony) - používání menstruačních produktů, zejména menstruačního kalíšku, nebo alespoň výhradně bio bavlněných hygienických vložek a tampónů (tampónů pouze v nutnosti) - dodržování hygieny - dodržování pitného režimu (rozuměj čistá voda), psychohygiena, dostatek pohybu, odpočinku a spánku - optimální přísun vitaminu C podle důkazů Linus Pauling, nositele Nobelovy ceny za výzkumné práce o vitamínu C (viz kniha Vitamin C a megaskorbická léčba) - optimální přísun kyseliny listové

Vyžaduje intenzivní a individuální přístup, mimo jiné příjem vysokých dávek živin a protinádorových látek podle potřeby a možnosti i jejich intravenózní podávání podle stanovených protokolů, které se používají v metabolické medicíně, např. Dove Clinic www.doveclinic.com ve Velké Britanii, nebo Oasis of Hope v Mexiku www.oasisofhope.com.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama