e-mail: estera.j@seznam.cz

Některé situace se v životě opakují proto, aby je člověk viděl z různých úhlů pohledu, poučil se z nich a odcházel jako vítěz. Ester

Únor 2012

Léčitelství a reiki jako fenomén

14. února 2012 v 11:06 | Esty |  DUCHOVNÍ CESTA
V poslední době se ve světě ezoteriky a přírodního léčení objevují lidé, kteří zneužívají lečitelství a energetické systémy ve svůj prospěch. Objevila se i skupina, která veřejně odsuzuje energetické systémy. Jedná se o poměrně silnou manipulaci a strašení lidí. Mám takový pocit, že i připravování půdy pro zisk opačný. Jedni takzvaně zasvětí a druzí "odsvětí" či jak to mám chápat.

Ráda bych tento článek věnovala této problematice a také vyjádření se k věci ze svého úhlu pohledu. Diskuzi nechám otevřenou.

O práci s energiemi jsem se dozvěděla zhruba před 10 lety. Tedy přesněji řečeno o tom jak pracovat s energií danou každému člověku od zdroje. Každý z nás má schopnosti léčit. Někdo je rozvine, někdo ne. Záleží na poslání, touze, momentálních zájmech. Každý se to může naučit. Jsou lidé, které to zkrátka nezajímá a zdokonalují se v životě v něčem jiném. Každý tedy dokáže být léčitelem pokud chce. Setkala jsem se také s nározem, že na to dotyčný musí takzvaně "mít energii". To je podle mne naprostý nesmysl, každý člověk tuto energii má přirozeně od zdroje. Učila jsem se sama na sobě,na zvířátkách a rostlinách, jak tato léčivá energie působí. A působila. Pak jsem na nějakou dobu přerušila své učení energií a začala se zajímat o energetické systémy. Každý energetický systém ať už se jedná o reiki či shamballu či něco jiného, je energií od zdroje na různých frekvencích. Je to ve své podstatě možnost podpořit, probudit nebo povzbudit své snažení v této oblasti. Někoho může to, že objeví tyto možnosti přivést právě na cestu kterou hledá. Někomu může připomenout, jako mě, že je zde poslání, které je třeba plnit.

Samozřejmě, že všude se najdou šarlatáni. V každém oboru se najdou lidé, kteří chtějí jen vydělávat a s druhými manipulují. Ale lidé, přece máme rozum a víme, že pokud nám někdo bude nabízet, že za jeden den z nás budou léčitelé, tak to je přece nesmysl. Každý soudný člověk ví, že takhle nefunguje nic, bez práce nejsou koláče :-). Zasvěcení je konec části cesty. Není to ten akt, který z vás udělá léčitele.

Co je vlastně zasvěcení? Je to konečné naladění čaker na energii té frekvence o kterou se jedná. Ve své podstatě zharmonizování. Za tento akt opravdu není třeba nechat si platit horentní sumy a stavit na tom celé toto učení. Na tom to nestojí. Hromadně zasvěcovat stovky lidí na kurzech trvajících pár hodin.

Energetické systémy jsou jednou z cest k poznání, ale není to cesta každého. Někomu vyhovuje a někomu ne.

Prý po zasvěcení bývá lidem špatně. Tak pokud je někomu špatně je to z jednoduchého důvodu. Před a po zasvěcení je třeba držet pročišťující dietu. Proč? Tělo se naladí, začne správně fungovat a začne se silně detoxikovat. Pokud není dodržena dieta, tak vlivem detoxikace, se může udělat takto neinfomovanému člověku zle a může to trvat i 14 dní než se tělo srovná. Proto je třeba dodržet tuto dietu.

Než vůbec dojde k zasvěcení, měl by se člověk hodně učit a mnoho věcí znát. U každého je čas jiný, je to naprosto individuální. Ten kdo se učí jakémukoli energetickému systému, se neučí dogma, ale nachází další možnosti, ale hlavně by se měl primárně učit pracovat se svou energií. Třeba u toho zůstane a nebude žádný systém potřebovat. Učitel, který vás cestou provází tu není proto, aby vás zasvětil a vybral za to peníze, je zde pro to, aby vám pomohl na cestě, která může být velice dlouhá. Je to jeho poslání a třeba v určité fázi nebude učitel už ani potřeba. Je zde pro pomoc a povzbuzení.

Osobně pracuji při léčení z 90% bez energetických systémů. Ale ano potřebovala jsem je a pomohlo mi to na mé cestě.

Také mě velmi udivil názor, že lidé, kteří jsou "zasvěcení", tak jsou nešťastní, smutní, neuspěšní a kdesi cosi. No tak lidi. Všude jsou lidé s problémy. Všude. A nevím jestli si někdo myslí, že projde zasvěcením a všech se zbaví. Nebo naopak, že o člověku, který se zabývá duchovnem si budou druzí myslet, že je úplně bez jakéhokoli neduhu a jakýmsi mystickým tvorem či co....no nevím...všichni se tu učíme, všichni tu náme svou lekci a neznamená to, že když se někdo zabývá třeba energií, tak se mu vyhnou všechny strasti. V prvé řadě, je to na vůli a osobnosti každého. Je to o správném myšlení a přístupu k životu. Takže všichni jsme lidi z masa a kostí. Tak a teď k tomuto názoru - pokud se zaměřím na to, že je něco špatně, budou ke mě přicházet lidi a situace takové, že to špatně bude. Čili když si někdo zarputile myslí, že energetické systémy jsou špatné, budou k němu chodit nevyrovnaní lidé, kteří třeba navštívili šarlatána a špatně se cítí....vesmír dává co ty chceš. Osobně takové zkušenosti nemám. Ve svém životě potkávám lidi vyrovnané a spokojené...ať už se zasvěcením nebo bez. Je to úplně jedno.

Závěrem.....žádné zasvěcení...či energie nemůže druhému ublížit...ublížit druhému mohou akorát lidé a situace, které si sám přitáhne do života. Pokud si budu myslet, že zasvěcení škodí, tak se stane cokoli pro potvrzení této myšlenky. To je to samé, jako když si budu myslet, že mi škodí např. jablko....tak mi uškodí.

Něvěřte takovým hloupostem...zachvilí tu bude skupina co za nehorázné peníze bude "odsvěcovat". K tomu to trochu spěje.

Jděte si svou cestou, pokud cítíte, že energetické systémy jsou vaší cestou proč ne, jděte do toho....pokud to necítíte...jděte jinudy :-)...je to pouze na každém, jak to cítí....

Spokojené dny
Ester